KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956769
nr 1395 6769
Woldemar Tank
(1903-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 37x45cm, yttermått inklusive ram: 53x61cm
Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:51:31
2.000 kr
2.200 kr